Kurbanlarınızı Afrika'daki Kardeşlerimize Ulaştırıyoruz - Yardım Kampanyası

...

Esselâmualeykum. Yaklaşan Kurban bayramında ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yardımlarınızı ulaştırmak için hazırız. Yardımlarınızı, bağışlarınızı bize ulaştırabilirsiniz. ????????

"Kendilerine rızık olarak verdiği kurbanlık hayvanlar üzerine belirli günlerde Allah'ı ansınlar. Artık ondan siz de yiyin, yoksula fakire yedirin." ( Hac, 28)

“Fakat unutmayın ki, onların ne etleri Allah’a ulaşır, ne de kanları. Fakat O’na ulaşan, yalnızca sizin iyi niyet ve samimiyetinizdir. İşte bu amaçla onları sizin yararınıza sunuyoruz ki, O’nun sizi doğru yola iletmesine karşılık, O’nun şanını yüceltip tekbir getiresiniz diye. Öyleyse güzel davrananları müjdele”. (Hac/37)


Kurban, Allah’a yaklaşmaktır. Kurban, Allahu Teala'yla yakınlık kurmaktır. Kurban, Hz İbrahim'in itaati, Hz İsmail'in teslimiyetidir.Kurban,kardeşliktir.Toplumsal kaynaşmanın, yardımlaşmanın en önemli göstergelerindendir. 
Siz de Afrika’daki kardeşlerimizi sevindirmek, sevinçlerine ortak olmak, bu bayramda kurbanın bereketini onlarla paylaşmak istemez misiniz? 


Gelin, kurbanın sevincini mazlum kardeşlerimiz ile beraber yaşayalım. Onların dualarında yerimizi alalım.